UPS Online, 2000VA/1800W, PFC, Sinusoidala pura, 4 baterii 12V/9Ah - HIKVISION DS-UPS02K48-R-TS
Brand: hikvision
Vezi oferta
Ofertă disponibilă la rovision.ro
DS-UPS02K48-R/TS este un sistem UPS online cu dubla conversie, proiectat pentru a asigura alimentarea continua si protectia echipamentelor critice impotriva variatiilor de tensiune, intreruperilor de curent si altor anomalii ale retelei electrice. Cu o eficienta ridicata si o arhitectura avansata, acest UPS este solutia ideala pentru centre de date, infrastructura IT, telecomunicatii si aplicatii industriale. Caracteristici principale: Multiple moduri de functionare:  Online:   Conversie dubla, tensiune la iesire stabila si precisa; Pe baterie: Poate furniza o unda sinusoidala pura si stabila, timpul de comutatie ajungand la 0ms pentru AC - Acumulator si 4ms Inverter - Bypass; Mod Eco: Optimizeaza eficienta energetica si reduce costurile utilizatorului; Bypass automat: Asigura alimentarea neintrerupta a sarcinii chiar si in cazul unei erori interne a UPS-ului. Tehnologie cu dubla conversie online: Asigura o alimentare stabila si de inalta calitate, cu corectie activa a factorului de putere (PFC), ce poate ajunge pana la 0, 99. Sistem de control digital: Ofera stabilitate si fiabilitate imbunatatite. Incarcare in trei etape: Gestionare inteligenta a etapelor de incarcare: curent constant, tensiune constanta si incarcare de intretinere. Gama larga de tensiune si frecventa la intrare: Permite functionarea stabila in diverse scenarii electrice si este compatibil cu diferite generatoare pe combustibil. Protectii cuprinzatoare: Include protectie la suprasarcina, scurtcircuit la iesire, supraîncalzire, avertizare la subvoltaj al bateriei, protectie la supraincarcare a bateriei si functie de autodiagnosticare la pornire. Tip de montare flexibil: Rackmount/Tower, display-ul impreuna cu butoanele de setare se pot roti. Posibilitatea de extindere a capacitatii: folosind DS-UPSB0948B-R/TC in paralel; Siguranta: in cazul unui incendiu sa a altor urgente UPS-ul poate fi oprit de la distanta. Se recomanda ca sarcina totala a sistemului sa fie mentinuta sub 80% din capacitatea UPS-ului, lasand o marja de 20%  Specificatii tehnice UPS Online, 2000VA/1800W, PFC, Sinusoidala pura, 4 baterii 12V/9Ah - HIKVISION DS-UPS02K48-R-TS: Producator HIKVISION Capacitate 2000 VA / 1800 W Intrare: Tensiune nominala 208/220/230/240 Vac Tip Faza Monofazat Interval tensiune 110~300Vac (176~264Vac@ incarcare 100% Frceventa 40~70Hz (detectare automata 50/60Hz) Factor de putere pana la 0.99 Iesire: Tensiune 208/220/230/240Vac Factor de varf 3:1 Interfata comunicare EPO (optional), USB (optional), RS232, slot inteligent SNMP (optional), 2 x RJ45 Tip mufa alimentare 8 x IEC C13 (10A) Dimensiune armonica totala (THDv) max. 3% pentru sarcina liniara / 5% pentru sarcina neliniara Forma de unda Sinus pur Tensiune DC 48Vdc Numar acumulatori 4 Tip acumulatori VRLA (Plumb-acid, fara intretinere) Capacitate acumulator 12V/9Ah Temperatura de functionare 0C ~ +40C Dimensiuni 191 x 460 x 337 mm Greutate cca. 19.5 kg Garantie 2 ani electronica, 1 an acumulatori Descarcati fisa tehnica